PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o programy do zamykania nieużywanych procesów


TjaS
30-11-2011, 11:56
Witam, jeszcze jedno pytanko tym razem odnośnie programów do zamykania nieużywanych procesów typu advanced task manager, advanced task killer itp. Czy jeśli zamkniemy takim programem dany proces to on się później włączy gdy będzie potrzebny? Czytałem że niektóre z tych programów mogą powodować spowolnienie androida, inne wyłączają kartę sim, budzik itp. Czy ktoś z tego korzysta na Arcu?
Nie wiem może w tych procesach tkwi problem z moja baterią - trzyma aktualnie 2 dni (bez zbytniego używania telefonu).
Wchodząc w info o baterii są tam pokazane % zużycia przez poszczególne programy - u mnie np wyświetlacz zużywa 34%, a połączenia głosowe 29%, tel w stanie gotowości 15% - nie wiem czy są prawidłowe wartości, czy tak powinno być, czy coś jeszcze mogę zrobić żeby wydłużyć żywotność baterii? Bateria zużywa jeszcze 2% na naviexperta chociaż używany był tydzień temu, a gdy dam wymuś zatrzymanie to nie zatrzymuje?? Jakie u was są wartości poszczególnych obciążeń baterii?
Uff sporo tego ale to mój pierwszy tel z systemem operacyjnym.
Pozdrawiam

Jeszcze mi się przypomniało - dlaczego nie mogę zainstalować adobe flash w aplikacji firefox? Czy na tej wbudowanej aplikacji Internet będzie można?

Pozdrawiam

henediac
06-12-2011, 00:47
Czy jeśli zamkniemy takim programem dany proces to on się później włączy gdy będzie potrzebny?

tak, włączy się.

Czy ktoś z tego korzysta na Arcu?

mi w milestone 2 do szczęścia tego typu programy potrzebne nie są.

Nie wiem może w tych procesach tkwi problem z moja baterią - trzyma aktualnie 2 dni (bez zbytniego używania telefonu).

skorzystanie z task killera na pewno nie wydłuży czasu działania na baterii, a może go skrócić...

Wchodząc w info o baterii są tam pokazane % zużycia przez poszczególne programy - u mnie np wyświetlacz zużywa 34%, a połączenia głosowe 29%, tel w stanie gotowości 15% - nie wiem czy są prawidłowe wartości, czy tak powinno być

ja uważam te dane z wiarygodne. jeśli chciałbyś więcej danych dotyczących wykorzystania baterii, z marketu można pobrać Battery Monitor Widget, który pokazuje różne parametry i Wheres My Droid Power, ten zaś podaje procentowe zużycie energii przez poszczególne aplikacje.

czy coś jeszcze mogę zrobić żeby wydłużyć żywotność baterii?

skalibrować baterię przy pomocy np. BatteryCalibration (wymaga roota), jeśli nie trzeba być 24h na dobę online, wyłączyć wszystko co synchronizuje się w tle z internetem, przełączyć się na sieć 2G.

Jakie u was są wartości poszczególnych obciążeń baterii?

zwykle najwięcej mają WiFi i Cell Stanby po ok. 33%


]Jeszcze mi się przypomniało - dlaczego nie mogę zainstalować adobe flash w aplikacji firefox? Czy na tej wbudowanej aplikacji Internet będzie można?

firefox flasha nie obsługuje... wbudowana przeglądarka powinna, przynajmniej u mnie tak jest. prawie wszystkie przeglądarki obsługują flasha, z tych najbardziej popularnych wyjątek stanowią właśnie firefox i opera mini, ale w przypadku opery priorytetem minimalizm.

GAViii
06-12-2011, 23:30
Nie korzystaj z task killera, system jest tak zbudowany, że sam wie kiedy i jak zarządzać pamięcia RAM. Task killer może zmulić telefon przez zabijanie procesów, gdyż potem one muszą się ponownie załadowywać, na co procesor poświęca kilka sekund jednocześnie wymaga większego zasilenia, jak kolega wyżej napisał
skorzystanie z task killera na pewno nie wydłuży czasu działania na baterii, a może go skrócić...