PDA

Zobacz pełną wersję : Emigracja


Chemic
06-03-2011, 17:03
Jestem ciekaw, jakie państwa najbardziej odpowiadałyby Wam, gdybyście mieli wyjechać na stałe z kraju - czy to w celu zarobkowym, zdrowotnym, czy jakimkolwiek innym. Dyskusja oczywiście jest na poziomie TEORETYCZNYM, wiadomo, że z różnych względów emigracja często odpada, niektórym jednak może się ten temat przydać również w wiadomych celach.

Ja osobiście zastanawiałem się nad tym nieraz. Wg mnie, zwolennika WiP, pod względem podatkowym i politycznym, najlepszy byłby chyba Surinam czy Hongkong, jednak czynniki kulturowe odpychają od tych państw (no, przynajmniej od Hongkongu, latynosów jeszcze zniosę :E). Na równi z nimi stoi również Dubaj - i ten kraj chyba byłby najlepszym wyborem. Wyczytałem gdzieś o jego zaletach:

- brak podatków
- brak ceł
- brak demokracji (monarchia absolutna)
- surowe kary w tym kara śmierci
- wolność od gejowskich parad itp. wulgarnych agresywnych imprez dewiantów (ujawnienie stosunku homoseksualnego grozi karą śmierci)
- nieuznanie Izraela
- jest tam ciepło
- blisko do morza

Ponadto można tam spotkać cuda techniki! To państwo aż się prosi o imigrantów. :D

Pod względem bytowym i kulturalnym, najlepsza wg mnie byłaby Kanada lub Nowa Zelandia, z nastawieniem na tę pierwszą. Nowa Zelandia, jak każdy wie, jest krajem przepięknym. Każdy widział te piękne widoki, choćby we Władcy Pierścieni. :) Taki klimat jest zapewne bardzo relaksujący i żyje się tam w świetnym zdrowiu. Z pracą na początku może być ciężko, jednak później jest to raj - w Nowej Zelandii i Australii założenie firmy trwa... dzień! Dlaczego więc lepsza jest Kanada? Ano dlatego, że jest bardziej otwarta dla Polaków. Dostać się do Nowej Zelandii jest trudno - trzeba załatwiać wizy, mieć odpowiednio wysoki stan majątkowy, itp. Kanada za to jest otwarta i otwiera się coraz bardziej - świadczyć o tym może choćby zniesienie dla nas wiz w 2008r. O pracę nie jest trudno, bo państwo dobrze prosperuje a Polaków wiele. Dogadać się można zarówno po angielsku, jak i francusku, ich kultura też nie odbiega od naszej. Oprócz tego, można na własne oczy zobaczyć prawdziwych Indian! :E

Coraz bardziej otwiera się też Skandynawia, a Wikingowie interesowali swego czasu chyba każdego, tak, jak mitologia nordycka. ;) Piękne widoki, niezłe zarobki, bardzo ciekawa kultura - dużo jest argumentów za. Niestety, kontrargumenty również się znajdą: bardzo wysokie podatki, niektórym będzie przeszkadzać zimno, poza tym Skandynawowie lubią ciszę i spokój, a Polacy - wiadomo, lubią sobie popić i się pobawić. :) Problem może też być z dziećmi, jeśli ktoś zamierza takowe mieć - jeśli młodzian osiągnie wiek 13 lat i coś mu nie będzie pasowało, może zadzwonić pod bezpłatny numer, po czym jest odebrany rodzicom i żyje na koszt państwa do lat 18. Dla niektórych jednak minusy te są plusami, Skandynawia więc będzie dla nich prawdziwym rajem! :D

A co wy sądzicie o emigracji?

PS O USA nie wspomniałem umyślnie - każdy zna fakty i mity na temat "American Dream", problemy z dostaniem się do tego kraju, itp., nie ma więc co się rozpisywać.

MasterMarO
10-03-2011, 20:41
ja bym wybrał Monaco :) brak podatków :D no i hmm, do Francji rzut beretem :)

Adamek Ted
13-03-2011, 16:40
Emanuleu Chemiku jako sympatyk WiPu nigdy nie powinieneś myśleć o państwach skandynawskich jako " raju" . Wiesz zapewne, że systemy tych państw są zupełne przeciwne od idei wolnościowych (chyba że za wolność uznawać będziemy tylko strefę seksualną). Ja w swoim " idealnym" państwie nie chciałbym aby za homoseksualizm karano śmiercią, uważam że jest to sprawa indywidalna każdej jednostki i zabranianie jej tego jest złe, aczokolwiek jestem przeciwnikiem tych idiotycznych kolorowych parad.

Chemic
13-03-2011, 21:42
Kałbiniczu Grzesiu, przeczytaj sobie jeszcze raz mojego posta, a zauważysz, że oddzieliłem państwa, w których chciałbym żyć pod względem politycznym od tych, które zachęcają mnie klimatem, historią, krajobrazem, itp. Kraje skandynawskie należą do tych drugich...

Adamek Ted
13-03-2011, 22:13
Moge Ci odpowiedzieć jedno. Kocham cie <3.
https://lh3.googleusercontent.com/-1t-1IuaUoRw/TXvRbP_fQ3I/AAAAAAAAAFk/lpRoU5dRsNU/s640/blog33.jpg

dzo0
23-03-2011, 01:28
A ja bym sobie wybrał Holandie tam jest legalizacja i to mi wystarczy :D

Chemic
23-03-2011, 16:51
Jest projekt ustawy mówiącej, że tylko obywatele Holandii będą mogli korzystać z Coffee Shopów, a że zapewne niedługo wejdzie w życie, to ja bym się tak nie cieszył. Poza tym Holandia to wg mnie zły, bardzo zły pomysł - ludzie nie znoszą tam Polaków, choć w zasadzie sami chyba nie wiedzą dlaczego, także o taką pracę, by przeżyć od pierwszego do pierwszego, ciężko, nie mówiąc już o rodzinie itp.

Po prostu jest wiele dużo lepszych opcji, a jak już chcesz zioło, to nawet Czechy masz bliżej. ;)

Universal
23-03-2011, 17:22
Dubaj, Dubaj...
Pasowałoby mi tam wszystko, gdyby nie to, że jest to państwo arabskie. Nie mam zaufania ani do Arabów, ani do Żydów, z kolei Zachód śmierdzi mi głupotą. Daleki Wschód byłby w porządku, ale od nadmiaru niezrozumiałych znaczków źle bym się czuł.
Nad tym Dubajem mógłbym się koniec końców zastanowić, o ile byłbym pewien, że nie zamkną mnie z byle powodu. A jak tam z tolerancją chrześcijan?

Dawidus520
30-03-2011, 17:19
Chyba ich tolerują :P Ja bym może do Anglii wyjechał... Takie gdybanie jak dla mnie. Bo po co wyjeżdżać z naszej pięknej Polski (pod względem krajobrazowej) jak i za razem... A może lepiej nie będę mówił co sądzę o Polskim prawie, bo jeszcze ktoś się przyczepi :P

Dawidus520
30-03-2011, 17:19
Chyba ich tolerują :P Ja bym może do Anglii wyjechał... Takie gdybanie jak dla mnie. Bo po co wyjeżdżać z naszej pięknej Polski (pod względem krajobrazowym) jak i za razem... A może lepiej nie będę mówił co sądzę o Polskim prawie, bo jeszcze ktoś się przyczepi :P

EDIT: Przepraszam, za post pod postem, ale internet mi się zaciął (mam modem i zdarza się, że zbyt wolno się wczytuje) i wysłały się dwa. (Treść w tym powyższym jest nieco inna, bo chciałem wyedytować post, ale niestety internet już miał zwiechę...). Przepraszam.

Chemic
02-04-2011, 23:56
Nad tym Dubajem mógłbym się koniec końców zastanowić, o ile byłbym pewien, że nie zamkną mnie z byle powodu. A jak tam z tolerancją chrześcijan?

Prawo pozwala na inne wyznania, istnieją mniejszości chrześcijańskie (jak również inne). Ludzie? Myślę, że są neutralni.

Żydów tam Jasiu nie znajdziesz (Dubaj nie uznaje Izraela), a kultura arabska jest wg mnie ciekawa. ;)

Universal
03-04-2011, 00:00
Prawo pozwala na inne wyznania, istnieją mniejszości chrześcijańskie (jak również inne). Ludzie? Myślę, że są neutralni.

Żydów tam Jasiu nie znajdziesz (Dubaj nie uznaje Izraela), a kultura arabska jest wg mnie ciekawa. ;)

Nie chodziło mi o to, że w Dubaju są Żydzi. Chodzi mi o to, że nie ufam ani Arabom, ani Żydom, gdziekolwiek by oni nie byli. Kultura i może jest ciekawa, ludzie mili, ale tymi ludźmi ktoś rządzi. Co z tego, że z Mohammedem z warzywnego grałbym w szachy, jeśli jego kuzyn Ahmed, pracujący w jakimś ministerstwie goniłby mnie za posiadanie Biblii.

Al-Quality
23-05-2011, 22:33
A teraz na poważnie, zamierzam wyjechać w najbliższym czasie do Czech. Zastanawiam się nawet nad tym, aby osiedlić się tam na stałe, ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia o tym kraju. Byłem tam raz, wiele lat temu, poza tym tylko w celach turystycznych, a to zupełnie inna sprawa. Ogólnie rzecz biorąc, wiem tylko tyle, ile przeczytałem opinii o życiu tam, i są raczej pozytywne. Może ktoś był, jest, zna dobrze Czechy i jest mi w stanie powiedzieć coś na temat życia tam? Jedyne czego w sumie się obawiam, to nauka języka, ponieważ zdołałem się dowiedzieć, że nie jest to język prosty, mimo tego, że pochodzi z tej samej rodziny, co nasz.