Smartfonik.pl - wiemy wszystko o Twoim telefonie

Wróć   Smartfonik.pl - wiemy wszystko o Twoim telefonie > Pozostałe systemy > Java > Download (JAVA) > E-booki

E-booki Nudzi Ci się w autobusie, szkole lub pracy? Poczytaj książki! Oczywiście... te elektroniczne w swoim smartfonie. ;-)


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku
Stare 25-09-2008, 12:42   #1
Tomq
Serwisant
 
Awatar Tomq
 
Dołączył: Dec 2006
Posty: 687
Podziękował: 0
Podziękowano: 1
Arrow George R. R. Martin - Zbiór Książek

George R. R. Martin - Zbiór Książek
Format plików: .jar .rtf/.doc .txt

George Raymond Richard Martin (ur. 20 września 1948 w Bayonne w stanie New Jersey), twórca science fiction i fantasy, zarówno opowiadań jak i powieści, wielokrotny zdobywca nagród Nebula i Hugo oraz wielu innych (World Fantasy Award, Bram Stoker Award, Locus Award). Początkowo publikował pod nazwiskiem pozbawionym dwóch "R", które dołączył, gdy zaczęto go mylić ze znanym managerem The Beatles. Jego utwory przetłumaczono na 14 języków, w tym polski. Jest również autorem popularnej sagi fantasy Pieśń Lodu i Ognia.

Pieśń Lodu i Ognia - saga fantasy autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina. Obecnie składa się z czterech części, a autor zapowiada kolejne. Pierwszy tom pt. Gra o tron, wydany w roku 1996 uzyskał prestiżową literacką nagrodę Nebuli, uznawaną za miernik sukcesu w świecie literatury fantastycznej.

George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek
George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek

1. Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.
Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam...
Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

2. Starcie królów

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął się królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem będzie jednak zima.

3. Stal i śnieg

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych, dzikich ludzi władających magią nawiedzanego pustkowia.
Siostry Robba zaginęły, nie żyją albo w każdej chwili mogą zginąć na rozkaz króla Joffreya z rodu Lannisterów. A z morzem ostatnia z Targarycnów wychowuje smoki, które wykluły się na pogrzebowym stosie jej męża, gotowa pomścić śmierć ojca, ostatniego ze smoczych królów zasiadających na Żelaznym Tronie.

4. Krew i złoto

Druga część trzeciego tomu cyklu "Pieśń lodu i ognia", który zdobył podziw czytelników i krytyki na całym świecie. Locus uznał tom pierwszy, "Grę o tron", za najlepszą powieść fantasy 1997 roku. Tom drugi, "Starcie królów", dowiódł słuszności decyzji.

5. Cienie śmierci

Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie jak nasiona rzucone na jałową ziemią. Jednakże, jak po każdym wielkim konflikcie, wkrótce zaczynają się zbierać niedobitki, banici, renegaci i padlinożercy, którzy ogryzają kości poległych i łupią tych, którzy wkrótce również rozstaną się z życiem. W Siedmiu Królestwach ludzkie wrony zgromadziły się na bankiet z popiołów... To czas, gdy mądrzy i ambitni, podstępni i silni, zdobędą umiejętności, siłę i magiczne talenty potrzebne, by przeżyć straszliwy okres, jaki ich oczekuje. Czas, w którym szlachetnie urodzeni i prości ludzie, żołnierze i czarodzieje, skrytobójcy i mędrcy muszą połączyć siły, ponieważ na uczcie dla wron jest wielu gości, ale tylko nieliczni ujdą z niej z życiem...

6. Sieć spisków

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Po śmierci króla-potwora, Joffreya, władzę w Królewskiej Przystani przejęła Cersei. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie. Jest jeszcze kilka innych osób mogących rościć sobie pretensje do Żelaznego Tronu, ale są one zbyt słabe lub przebywają za daleko, by mogły stanowić realne zagrożenie. Jak po każdym wielkim konflikcie wkrótce zaczynają się też zbierać niedobitki, banici, renegaci i padlinożercy, którzy ogryzają kości poległych i łupią tych, którzy wkrótce również rozstaną się z życiem. W Siedmiu Królestwach ludzkie wrony zgromadziły się na bankiet z popiołów...

Inne powieści i zbiory opowiadań:

George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek
George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek George R. R. Martin - Zbiór Książek

1. Światło się mroczy

Wezwany przez Gwen, swą dawną ukochaną, na festiwalowy świat Worlorn, Dirk t’Larien przekonuje się, że duma światów zewnętrznych położonych poza Welonem Kusicielki bardzo się zmieniła i jest teraz umierającą planetą. Gwiazdozbiór Kręgu Ognia świeci coraz słabiej i Worlorn ponownie podejmuje samotną wędrówkę przez mrok międzygwiezdnych przestrzeni.
Gwen Jest obecnie związana z Jaanem Vikarym, jednym z dumnych Kavalarów, którzy władają Worlornem zgodnie ze swym opartym na przemocy kodeksem. Gdy jednak planeta pogrąża się w mroku, ich brutalna, pusta cywilizacja zaczyna się załamywać. „Światło się mroczy” to powieść zawierająca piękny opis obcych światów i kultur, to mroczna opowieść o przemocy, złamanych obietnicach, samozniszczeniu i obsesyjnej lojalności.

2. Przystań Wiatrów

Mieszkańcy Przystani Wiatrów odkryli, że na ich planecie możliwe jest realizowanie odwiecznego marzenia ludzi. Wspomagani przez słabą grawitację i gęstą atmosferę, na skrzydłach wykutych z metalu uzyskanego z porzuconego statku - zaczęli latać!
Na planecie małych wysepek, trapionych przez potwory mórz i rozdzierające powietrze sztormy, lotnicy pełnili funkcję wysłanników i zazdrośnie strzegli prawa do dziedziczenia skrzydeł. Jednak Maris z Amberly, która ponad wszystko pragnęła latać, rzuciła im wyzwanie i wywalczyła skrzydła dla siebie. Wkrótce przekonała się, że toczy bój nie tylko o własne przetrwanie, ale także o dalsze istnienie Przystani Wiatrów.

3. Ostatni rejs "Fevre Dream"

Stary i zgorzkniały właściciel parowca „Fevre Dream”, kapitan Abner Marsh, zabiera w rejs po Missisipi nader dziwnego pasażera. Enigmatyczny bogacz, Joshua York, swym wyglądem i zachowaniem wzbudza niewytłumaczalny niepokój. Posiłki spożywa tylko nocą, wyłącznie w towarzystwie przyjaciół, którzy nigdy nie pojawiają się na pokładzie za dnia. W czasie postojów wychodzą na jaw dziwne zbrodnie, a trop wiedzie do Joshuy Yorka. Abner powoli domyśla się, kim lub czym mogą być jego pasażerowie?

4. Piaseczniki

Piaseczniki są to okrutni, rytualni wojownicy, którzy walczyli między sobą dla rozrywki gości swego pana i rzeźbili na murach swych zamków jego podobizny. Z czasem jednak ogarnęła ich nuda. Dlatego przemyślny, sadystyczny plan zmusił je, by zwróciły się przeciw sobie, gnane kanibalistycznym szałem. Potem jednak skierowały zdesperowane, złośliwe spojrzenie na znacznie większą zwierzynę...

5. Tuf Wędrowiec

Haviland Tuf jest podróżnikiem i rzetelnym, aczkolwiek drobnym międzygwiezdnym kupcem. Dzięki niezwykłemu splotowi zdarzeń staje się właścicielem wiekowego, długiego na wiele mil statku - bazy ziemskiego Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Zbudowany jako śmiercionośna broń, statek ów chroni sekrety zapomnianej dziedziny nauki. Funkcjonuje wystarczająco sprawnie, aby za pomocą inżynierii genetycznej i technik klonowania produkować dziesiątki tysięcy rozmaitych gatunków roślin i zwierząt - zarówno dobroczynnych, jak i niszczycielskich. Ekscentryczny, ale zawsze postępujący zgodnie z zasadami etyki, Tuf postanawia zmienić profesję i mianuje się inżynierem - ekologiem, używając zasobów statku - bazy do rozwiązywania problemów nękających rozliczne światy.

6. Retrospektywa t.I: Światło odległych gwiazd

Dzięki swej wielotomowej sadze „Pieśń lodu i ognia” George R. R. Martin pozyskał miliony oddanych fanów i odrodził tradycję epickiej fantasy, zdobywając dla niej nowe pokolenie czytelników. Ta popularność jest jednak tylko ostatnim etapem jego długiej, proteuszowej kariery, G.R.R. Martin ma bowiem w swoim dorobku historyczny horror „Ostatni rejs »Fevre Dream«” , klasyczną space operę „Światło się mroczy” oraz liczne, zdumiewająco różnorodne, opowiadania. Najlepsze z nich zebrano w tej wyjątkowej, złożonej z trzech tomów, antologii. „Retrospektywa” przedstawia rozwój kariery jednego z najlepszych autorów fantastyki na świecie i jest obowiązkową lekturą dla wszystkich jego fanów.

7. Retrospektywa t.II: Żeglarze nocy

Opis książki j/w

George R. R. Martin - Zbiór Książek
http://rapidshare.com/files/148239018/George_R.R._Martin_-_Zbior_Ksiazek.rar
Tomq jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 10-02-2010, 20:11   #2
kretka13
Bobasek
 
Awatar kretka13
 
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Domyślnie

Witam!
Czy dałoby radę przesłać książkę 'Gra o tron'? Na coś innego niż rs ;>
kretka13 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-02-2010, 11:22   #3
michaelwaut
Super Użytkownik
 
Awatar michaelwaut
 
Dołączył: Dec 2007
Posty: 3,547
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Domyślnie

michaelwaut jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-02-2010, 16:08   #4
kretka13
Bobasek
 
Awatar kretka13
 
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Domyślnie

dziękuję :)
tylko... czy to jest w 1, czy w 2 kawałkach? Bo oba linki prowadzą do tego samego pliku z końcówką '2'.
kretka13 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 11-02-2010, 16:34   #5
michaelwaut
Super Użytkownik
 
Awatar michaelwaut
 
Dołączył: Dec 2007
Posty: 3,547
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Domyślnie

niewiem, to nie moje książki,
ale chyba jedna w dwóch kawakach
michaelwaut jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 29-12-2010, 15:39   #6
patol987
Bobasek
 
Awatar patol987
 
Dołączył: Sep 2010
Posty: 2
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Domyślnie Martin George R. R. - Pieśń Lodu i Ognia

Martin George R. R. - Pieśń Lodu i Ognia (opis powyżej, cała trylogia) (format .jar)

Kod:
Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników Smartfonik.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp do treści.
patol987 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Tagi
george, książek, martin, zbiór

Użytkownicy odwiedzili wątek szukając:
Światło się mroczy Martin jar
Narzędzia wątku


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Martin George R. R. - Pieśń Lodu i Ognia (Gra o Tron) ml13 E-booki ( pdf, doc, epub ) 0 29-08-2012 14:54
Pieśń lodui ognia - George R. R. Martin charger Film, teatr, książka 0 29-08-2011 21:11
George R R Martin - Pieśń Lodu i Ognia - Gra o tron error22 E-booki 1 29-04-2011 19:17
J.R.R. Tolkien - zbiór książek moriko E-booki 0 03-06-2010 18:22
Zbiór książek J.R.R. Tolkiena. wiktor_44 E-booki 9 22-02-2007 08:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright © Smartfonik.pl (SE-Center.info) 2006 - 2016