Smartfonik.pl - wiemy wszystko o Twoim telefonie

Wróć   Smartfonik.pl - wiemy wszystko o Twoim telefonie > Pozostałe systemy > Java > Download (JAVA) > E-booki

E-booki Nudzi Ci się w autobusie, szkole lub pracy? Poczytaj książki! Oczywiście... te elektroniczne w swoim smartfonie. ;-)


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku
Stare 09-09-2010, 15:57   #1
michaelwaut
Super Użytkownik
 
Awatar michaelwaut
 
Dołączył: Dec 2007
Posty: 3,547
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Domyślnie Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta

1. Post mortem
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Po Richmond krąży zabójca - w okrutny sposób morduje młode, mieszkające samotnie kobiety. Na pozór ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Doktor Kay Scarpeta, naczelny koroner stanu Wirginia, oraz Pete Marino, sierżant z wydziału zabójstw policji Richmond, muszą pokonać wzajemne animozje, by ująć zbrodniarza. Nie będzie to łatwe, tym bardziej, że ktoś sabotuje dochodzenie od wewnątrz.

2. Materiał dowodowy
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
W swoim domu w Richmond zamordowana zostaje w bestialski sposób młoda pisarka Beryl Madison. Niebawem giną też dwie inne osoby, z którymi łączyły ją niegdyś bardzo bliskie więzy. Śledztwo prowadzi porucznik Marino. W sprawę wplątana zostaje, wbrew swojej woli, Kay Scarpetta, która jest lekarzem sądowym i przeprowadzała sekcję zwłok zamordowanej pisarki. Jej też zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Porucznik Marino musi trafić na ślad bezwzględnego mordercy, nim dokona on kolejnej zbrodni. Zaczyna się wyścig z czasem.

3. Ofiary przypadku
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
W Wirginii znikają pary nastolatków: najpierw policja znajduje porzucone samochody na przydrożnych parkingach, a wiele miesięcy później, w odległych zakątkach lasu, rozkładające się zwłoki. Trwa to już dwa i pół roku. Naczelny koroner stanu Wirginia, doktor Kay Scarpetta, nie potrafi ustalić przyczyn zgonów; policja i FBI nie potrafią schwytać tajemniczego zabójcy, ani nawet przedstawić mediom wiarygodnego portretu psychologicznego. Teraz zaginęła następna para, a okazuje się, że matka dziewczyny jest ważną postacią z waszyngtońskiego świata polityki, która zrobi wszystko, by odnaleźć dziecko. Doktor Kay Scarpetta, Pete Marino, detektyw z Departamentu Policji w Richmond, oraz agent FBI, Benton Wealey, muszą wytężyć wszystkie siły, by znaleźć zabójcę... nie wiedzą jednak, że zagadkę uda im się rozwiązać dzięki przypadkowemu zrządzeniu losu, przenikliwemu umysłowi doktor Scarpetty i... odrobinie szczęścia.

4. Z nadmiernym okrucieństwem
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Kolejna powieść Patricii Cornwell z Kay Scarpettą w roli głównej. Tym razem patolog stanu Wirginia za sprawą nieszczęśliwego zbiegu okoliczności sama staje się podejrzaną w niezwykle skomplikowanej aferze kryminalnej. Lawina zdarzeń rusza w chwili egzekucji skazańca, który dziesięć lat wcześniej brutalnie zamordował młodą spikerkę - jego odciski palców znajduje policja na miejscu nowej zbrodni.

Kolejne morderstwa w otoczeniu doktor Scarpetty, knowania zwierzchników i nagonka prasowa zmuszają ją do podjęcia próby rozwikłania zagadki. Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych środków znanych współczesnej kryminalistyce. Fachowe ich opisanie zawdzięczamy rzetelnemu przygotowaniu autorki. Cornwell nie tylko odbyła staż w Biurze Głównego Patologa Stanu Wirginia, ale i - jako ochotniczka - służyła w policji.

5. Trupia farma
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
W małym, cichym miasteczku została popełniona ohydna zbrodnia - znalezione zwłoki 11-letniej Emily są zbezczeszczone, a w głowie dziewczynki tkwi kula. Policja ma podstawy sądzić, że jest to dzieło seryjnego mordercy. Zaprasza do współpracy doktor Kay Scarpettę, która podważa to przypuszczenie. Nieprzeciętna wiedza medyczna i zdolności detektywistyczne lekarki sprawiają, że kryminalna łamigłówka zaczyna się układać w logiczną całość, a prawdziwy morderca zostaje schwytany.

6. Cmentarz bezimiennych
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
W Central Parku popełniono odrażającą zbrodnię. Wszystkie ślady wskazują na Temple'a Goulta, socjopatę i seryjnego mordercę, który od lat wymyka się policji. Doktor Kay Scarpetta, naczelny koroner stanu Wirginia i konsultant FBI, rusza tropem mordercy. Musi się spieszyć, wiadomo bowiem, że Gault nie poprzestanie na jednym zabójstwie, a wiele wskazuje na to, iż dąży on do zamordowania pani doktor.

7. Cóż złego uczynił
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Zdawałoby się, że bez celu i sensu giną: młody dziennikarz Ted Eddings i Danny Webster, asystent głównego biegłego medycznego stanu Wirginia - doktor Kay Scarpetty. Okazuje się jednak, że w zabójstwo zamieszana jest sekta Nowych Syjonistów wplątanych w brudne machinacje polityczne.

Doktor Scarpetta wraz z siostrzenicą Lucy i starym przyjacielem, kapitanem policji Marino, wydaje bezkompromisową walkę złu, którego przerażającą konsekwencją może stać się śmierć jeszcze wielu niewinnych ludzi. Czy uda się zażegnać niebezpieczeństwo?

8. Dziwna zaraza
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Dublin w Irlandii i Richmond w stanie Wirginia; miejsca te dzieli tysiące mil, łączy - zbrodnia. Pięć ciał z odciętymi kończynami i głowami znaleziono w Irlandii, cztery odkryto w Wirginii. Wkrótce okazuje się, że to nie koniec serii makabrycznych zabójstw.

Okoliczności śmierci kolejnej ofiary wskazują na to, iż zabójca ma w swoim arsenale broń znacznie groźniejszą od pistoletu albo noża: ospę. Sprawa nabiera wymiaru ogólnokrajowego kryzysu. Jedynym łącznikiem między nieuchwytnym mordercą i światem jest doktor Kay Scarpetta. Dlaczego właśnie ona stała się powierniczką zabójcy? A może ma być kolejną ofiarą?...

9. Punkt zapalny
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
W tajemniczym pożarze na farmie magnata prasowego ginie młoda, piękna kobieta. Wkrótce wybuchają następne pożary, są też nowe ofiary. Okazuje się, że podobne sprawy zdarzały się wcześniej, ślady prowadzą w przeszłość i są niezwykle skomplikowane. Ludzie popełniający przerażające zbrodnie są wciąż na wolności, dążąc do ostatecznego celu...

Doktor Kay Scarpetta, której pomagają stary przyjaciel, kapitan policji Pete Marino, i siostrzenica Lucy, odkrywa tajemnicę podpaleń i łączący je wątek - dla obu kobiet jest to także sprawa osobista. Czy i tym razem doktor Scarpetcie uda się pokonać zło w jego najbardziej wynaturzonej postaci?

10. Czarna kartka
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Lekarka sądowa - Kay Scerpetta, zostaje wezwana do zbadania tajemniczych zwłok, odnalezionych na kontenerowcu. Jednak nawet po licznych badaniach nie jest w stanie ustalić przyczyny śmierci ani też tożsamości denata. Co gorsza, podejrzewa, że zbrodnia jest dziełem mordercy terroryzującego dwa kontynenty. Od tej chwili jej życie również jest w niebezpieczeństwie...

11. Ostatni posterunek
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Doktor Kay Scarpetta, naczelny koroner stanu Wirginia, ma poważne kłopoty. Loup-Garou, czyli Jean-Baptiste Chandonne, aresztowany za morderstwa kobiet w Richmondzie i napaść na Kay w jej własnym domu, nie przyznaje się do winy. Na przesłuchaniu utrzymuje, że chciał jedynie porozmawiać o tych zbrodniach z doktor Scarpettą, która go zaatakowała i poparzyła formaliną. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy nagle policja znajduje dowody świadczące, że to Kay popełniła jedno z morderstw. Doktor Scarpetta podaje się do dymisji i zostaje wezwana na przesłuchanie przed wielką ławę przysięgłych. Z Nowego Jorku przyjeżdża bardzo energiczna i błyskotliwa pani prokurator, aby poprowadzić śledztwo w tej sprawie.

12. Śmiertelny koktajl
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Kay Scarpetta rozpoczyna nowe życie jako prywatny konsultant sądowy i angażuje się w sprawę, która ogromnie niepokoi jej kolegów z Luizjany. W podłym hotelu znaleziona zostaje martwa kobieta, ubrana do wyjścia, z kluczykami w dłoni. Historia jej zaników świadomości, jej gwałtownych wybuchów, kiedy znajduje się w stanie zamroczenia, nasuwa wiele pytań co do przyczyny śmierci.

Nagle Scarpetta otrzymuje wiadomość, która mrozi jej krew w żyłach: Jean-Baptiste Chandonne - osławiony i podstępny Wilkołak - chce się z nią zobaczyć. Z celi śmierci domaga się spotkania z legendarną doktor Scarpettą. Tylko jej zamierza wyjawić tajemnice, które chcą poznać władze. Czy jego prośba wiąże się w jakiś sposób ze sprawą w Luizjanie?

Doktor Kay musi rozwikłać skomplikowany spisek i zmierzyć się z czymś, co przewróci do góry nogami całe jej życie, a także podważy lojalność i uczciwość najbliższych jej osób.

13. Ślad
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Pięć lat po wymuszonym odejściu ze stanowiska głównego koronera Wirginii doktor Kay Scarpetta wraca do Richmond. Obecny główny specjalista od medycyny sądowej stanu zwraca się do niej o pomoc w trudnej i delikatnej sprawie śmierci czternastoletniej dziewczynki. Nic nie wskazuje na to, że Gilly Pulsson została zamordowana, ale Kay ma coraz więcej wątpliwości. Spędza długie godziny w prosektorium, badając zagadkowy mikroskopijny ślad, który znalazła w ciele zmarłej nastolatki; taki sam odkryto w zwłokach ofiary wypadku na budowie.

14. Predator
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Doktor Johnny Swift, znany i ceniony neurolog, popełnia samobójstwo, strzelając sobie w pierś. Tak przynajmniej brzmi orzeczenie lekarza wykonującego sekcję, więc śledztwo zostaje szybko zakończone. Trzy miesiące później do detektywa Marino dzwoni mężczyzna przedstawiający się jako Krab i sugeruje, że sprawą powinna zainteresować się doktor Kay Scarpetta. Rzekome samobójstwo Johnny'ego Swifta i inne na pozór niezwiązane ze sobą wydarzenia sprawiają, że doktor Scarpetta musi wrócić do tego, co robi najlepiej: do nakłaniania zmarłych, aby przemówili. I wyjaśnili, co się naprawdę stało.

15. Księga zmarłych
Cornwell Patricia - cykl Kay Scarpetta
Charleston, Karolina Południowa, legenda Ameryki. Tu po wyczerpującej walce z psychopatą przeniosła się doktor Kay Scarpetta. Tutaj postanowiła zacząć wszystko od początku, założyła prywatną praktykę patologiczną. W jej „księdze zmarłych” zawierającej notatki z przeprowadzonych autopsji pojawiają się opisy ofiar kolejnych zbrodni: zamordowanej rytualnie kobiety, której ciało znaleziono w luksusowej rezydencji przy plaży i skatowanego chłopca porzuconego na bagnach. Czy coś je łączy?

Kod:
Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników Smartfonik.pl. Zaloguj się lub załóż darmowe konto na forum aby uzyskać dostęp do treści.
michaelwaut jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Podziękowali:
Stare 22-04-2015, 13:01   #2
sarenkaa
Debiutant
 
Awatar sarenkaa
 
Dołączył: Apr 2015
Wiek: 33
Posty: 1
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Domyślnie

Można poprosić o link? :)
sarenkaa jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Stare 22-04-2015, 23:00   #3
damianek 24
Gimnazjalista
 
Awatar damianek 24
 
Dołączył: Jul 2009
Skąd: Warszawa
Wiek: 33
Posty: 179
Podziękował: 1
Podziękowano: 3
Domyślnie

1) Można po prosić o odświeżenie linku bo nie działa
2) Jest możliwość pobrania e booka w formie mp3 na SE W995?

//yo6: Można wgrać i ebooka (*.pdf; *.epub; *.mobi) oraz audio booka/abooka (w*. mp3). Oba typy można wgrać do niego, lecz *.pdf wymaga dodatkowego programu, *.mp3 nie.

Ostatnio edytowane przez yo6 ; 23-04-2015 o 19:14
damianek 24 jest nieaktywny   Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Tagi
cornwell, cykl, kay, patricia, scarpetta

Użytkownicy odwiedzili wątek szukając:
z nadmiernym okrucieństwem chomikuj, z nadmiernym okrucieństwem patricia cornwell, patricia cornwell coz zlego uczynil sciagnij, punkt zapalny cay scarpetta, z nadmiernym okrucienstwem download
Narzędzia wątku


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Hooper Kay - Dreszcz strachu michaelwaut E-booki 0 14-10-2011 18:02
Briggs Patricia - Mercedes Thompson michaelwaut E-booki 7 27-09-2010 17:38
McKillip Patricia A. - Mistrz Zagadek (Trylogia) Adji999 E-booki 1 30-06-2009 10:11
McKillip Patricia A -Mistrz zagadek z Hed marcino1992 E-booki 0 02-04-2009 20:02
POTRZEBUJE cd-kay do 3GP Video Converter 3 erwiniak Programy użytkowe i multimedialne - Java 1 08-12-2007 10:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright © Smartfonik.pl (SE-Center.info) 2006 - 2016